vExpert Spotlight

En Verze:

vExpert Spotlight: Karel Novak

Česká verze:

Jméno: Karel Novák
Blog URL: www.vmware-veeam.cz
Twitter: novakkkarel
Zaměstnavatel: Alliance Healthcare s.r.o. Czech Republic

Jak jste se dostal k IT?

Můj začátek v IT to bylo díky jednomu skvělému človeku jménem Ing Petr Havlík ten mě poprvé ukázal Commodore 64. Začal jsem hraním her následně první práce v příkazové řadce Commodore 64. Okamžitě jsem si tohle mlácení do klávesnice zamiloval. Během následujcích let  jsem měnil PC za PC a postupně jsem věděl že se chci tímto živit a pracovat z PC. A měl jsme to stěstí že během rozhodováním kam ze základní školy  se otevřel obor v Brně informační technologie a ihned jsem věděl že to je to jediné co chci studovat což se povedlo a já mohl studovat na ISSP Purkyňova Brno. Po skončení jsem hledal kde nejlépe se uplatnit což v České republice bylo jediné myslitelné Praha. Kde jsem po delším hledání našel firmu Alliance Unichem Czech Republic kde byl její šef IT Ing. Vladimir Brůha ochoten příjmout absolventa. Od ledna 2002 jsem tedy nastoupil do teto společnosti a jsem v ní doposud i se stejným šefem jediné co se měnilo je má pozice z Technika IT na v současnosti System Engineer Virtual Infrastructure  a název firmy na Alliance Healthcare s.r.o. Czech Republic.Ihned po nástupu do zaměstnání jsem si uvědomil že koncem školy vlastně školá začína a poslední skoro 11 let se o tom přesvedčuji kazdý den že je potřeba stále vše ve světě IT sledovat a každý den se učit nové věci.

Jak jste se dostal k práci s VMware a stal se vExpertem 2012?

V průběhu roku 2007 jsem porvé četl články kolem virtualizace a začal jsem zkoušet VMware Workstation. První ESX verze 3.0.1 jsem nainstalovat koncem roku 2007 jako absolutní test. Následovala verze 3.5  a zlomová byla u nás ve firmě verze vSphere 4 kdy se mě povedlo mého šefa přesvedčit že i kritická servry je možné zvirtualizovat. Takže poslední cca 6 let pracuji s technologiema Vmware.
V roce 2010 jsem navštívil svůj první VMworld. V posledních letech jsem začal psát studie , prezentovat a mluvit o Vmware jak uvnitř společnosti tak i mimo ni. A prosazovat technologie Vmware protože jsem za ty roky presvedčen o jejich přínosu a kvalitě. A zřejmě diky těmto aktivitám jsem byl také oceněn jako vEpxert 2012.

Co by jste řekl někomu, kdo by chtěl získat práci jakou máte?

Jen vzhůru do toho. Chceto ovšem odhodlání vytrvalost a trpělivost a ochotu nasávat nové informace.
Klidně mě napište pokud chcete s něčím pomoct. -)

Leave a Reply